Ostrzeżenia

Złośliwa aplikacja na urządzenia z systemem operacyjnym Android

Analiza zagrożeń ujawniła obecność złośliwej aplikacji, dostępnej do pobrania na system Android. Aplikacja podszywa się pod multimedialną wtyczkę, która służy między innymi do wyświetlania animacji.Po zainstalowaniu złośliwej aplikacji przestępcy mogą przejąć kontrolę nad urządzeniem, przechwycić hasła SMS oraz prezentować fałszywe strony logowania w bankowości mobilnej i tym samym wyłudzić Państwa poufne dane jak: login i hasło. Fałszywy ekran logowania do aplikacji mobilnej może wyglądać następująco:Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, między innymi poprzez:

  • instalowanie aplikacji mobilnych tylko z autoryzowanych sklepów oraz od zaufanych wydawców,
  • nie instalowanie żadnych aplikacji udostępnionych poprzez link w wiadomości SMS,

Więcej na temat bezpieczeństwa urządzeń mobilnych możesz przeczytać tutaj.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że podanie loginu i hasła jest obligatoryjne tylko gdy jesteś nowym użytkownikiem aplikacji mobilnej.

Jeśli jesteś aktywnym użytkownikiem Mobilnego Banku lub Mobilnego Portfela, to podczas logowania do tych aplikacji nie powinieneś wpisywać ponownie swojego loginu i hasła do bankowości internetowej.


Mapy Google
Klucz API Google#123
URL/test-harmonogramu?&v
Zawartość lewego panelu
Wysokość60vh
Szerokość99%
Mapy Google
Klucz API Google#456
URL/test-harmonogramu
Zawartość lewego panelu
Wysokość40vh
Raiffeisen Bank Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Grzybowskiej 78, 00-844, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy pod nr KRS 14540, o opłaconym kapitale zakładowym w wysokości 2.256.683.400 PLN, o numerze NIP: 526-020-58-71, kodzie SWIFT: RCBWPLPW
Adres: ul. Grzybowska 78; 00-844 Warszawa; Polska; Tel.: (+48 22) 347 70 00; Fax: (+48 22) 347 70 01