Program 500+

Wnioski o 500+ na nowy okres już od 1 sierpnia.
Minął ponad rok od wprowadzenia rządowego Programu "Rodzina 500+". Korzystanie ze świadczenia wychowawczego w zbliżającym się okresie świadczeniowym wymaga złożenia nowego wniosku. Będzie to możliwe już od 1 sierpnia.

1. Wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego Rodzina 500+ znajdziesz po zalogowaniu do bankowości elektronicznej R-Online w sekcji "Wnioski i umowy" => "Lista wniosków i umów".

2. Wniosek składasz w swoim imieniu, logując się do serwisu R-Online. Nie masz możliwości złożenia wniosku w imieniu innej osoby.

3. Wniosek Rodzina 500+ mogą złożyć wszyscy użytkownicy serwisu R-online z wyjątkiem Klientów, którzy otworzyli rachunki w Raiffeisen Polbank za pomocą przelewu aktywacyjnego z Innego Banku. Zgodnie z wymogiem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, możliwość złożenia wniosku będzie dostępna tylko dla osób, których tożsamość została zweryfikowana przez Bank podczas wizyty w placówce. Jeżeli Państwa rachunek został założony zdalnie poprzez przelew aktywacyjny z innego Banku konieczna będzie wizyta w oddziale i potwierdzenie tożsamości (w tym celu wystarczy udać się do placówki i okazać pracownikowi dowód osobisty lub paszport) Lista placówek Raiffeisen Polbank

  

4. Przed wypełnieniem wniosku zapoznaj się z Informacjami o programie Rodzina 500+ na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

5. Jeżeli do wniosku załączasz wymagane dokumenty, to przygotuj wcześniej ich skany (dopuszczalne formaty załączników: PNG, JPG lub PDF). Wzory wymaganych oświadczeń o osiągniętych dochodach lub wielkości gospodarstwa rolnego znajdziesz tutaj.

6. Jeżeli wypełniasz Wniosek Rodzina 500+ także na pierwsze dziecko (pierwsze dziecko to najstarsze lub jedyne w rodzinie dziecko w wieku do ukończenia 18 r. życia), przygotuj skany oświadczeń o dochodach wszystkich członków rodziny. Pamiętaj: jeżeli jedyną osobą osiągającą dochody, o których mowa w zał. 2,3 i 4 jest Wnioskodawca, wniosek można złożyć bez załączania skanów oświadczeń pozostałych członków rodziny.

7. Ważna informacja dla Klientów składających Wniosek Rodzina 500+ na drugie lub kolejne dziecko, czyli wniosku w wersji uproszczonej - prosimy pamiętać o konieczności podania danych pierwszego dziecka oraz dodatkowych członków rodziny, np. małżonka w sekcji III "Dane członków rodziny".

W przypadku pytań lub wątpliwości dotyczących wypełnienia wniosku, zapoznaj się z Informacjami o programie Rodzina 500+ na stronie Ministerstwa, Rodziny i Polityki Społecznej lub skontaktuj się z Organem prowadzącym w gminie, np. MOPS, który będzie rozpatrywał wniosek i na jego podstawie rozstrzygał, czy przysługuje świadczenie wychowawcze.
 

8. Potwierdzenie złożenia wniosku 500+ znajdziesz w sekcji Powiadomienia w R-Online

9. Informacje dotyczące statusu prezentowanego w potwierdzeniu wysłania wniosku:  

  • przetwarzany - trwa przesyłanie wniosku do systemu emp@tia.
  • dostarczony - wniosek został przesłany do systemu emp@tia.
  • błąd dostarczenia - wniosek nie został dostarczony do systemu emp@tia. Wyślij wniosek jeszcze raz.


Informacje dotyczące załączników: 

  • Maksymalna liczba załączników: 7 sztuk.
  • Maksymalna wielkość pojedynczego załącznika: 500 KB.
  • Maksymalna łączna wielkość wszystkich załączników: 3,5MB.
  • Nazwy załączników nie mogą zawierać znaków polskich, specjalnych i spacji oraz muszą być unikalne w ramach jednego wniosku.
  • Formaty załączników: PNG, JPG lub PDF.


Wymagania dotyczące przeglądarek:

  • wniosek działa na wszystkich dostępnych przeglądarkach z wyłączeniem wersji IE8 i niższych.

 

Jak dbać o bezpieczeństwo w sieci podczas składania wniosku - wskazówki przygotowane przez Ministerstwo Cyfryzacji.

KONTAKT

Kontakt Telefon,
e-mail i czat